Opera v7.60 Build 7364b Preview 4

Новости программного обеспечения.

Сообщение Terrogen » Пт дек 03, 2004 11:33 pm

Opera v7.60 Build 7364b Preview 4
Latest Changes:

* Added "Check for new release" to Help menu
* Changed default start-up setting to "Continue from last time"
* Trying out on-line help files using Operator Cache, which leaves all previously visited help files in local storage
* Improved notification pop-ups for downloads and messages
* Inline find checkbox added to Search preferences (was found in Edit menu pre-7.60)
* Simplification of "Delete private data" dialog
* "Frame" and "Background" sub-menus are now only visible in document context menus if the document actually contains frames or has a background
* Made Ctrl + E work correctly in Notes and Bookmarks panel
* Bookmark page now defaults to opening on top level unless a specific folder is selected from the menu, or from right-click in panel
* Add link to active bookmarks folder is now Ctrl + Shift + T
* Skin menu cleaned up and added to the View menu below Toolbars
* If setting is "always maximize", this is now also applied to pop-ups too large for the workspace
* Enhancements to search in server manager dialog
* Focus fix when double-clicking an empty page to go to the home page

<a href='http://snapshot.opera.com/windows/o760p4_7364b.exe' target='_blank'>скачать</a>
<a href="http://terrogen.livejournal.com/" target="_blank">ЖЖ - Вестник научного похуизма</a>
Terrogen
Маршал
 
Сообщений: 5347
Зарегистрирован: Пт июл 09, 2004 8:17 pm
Откуда: Riga
Пункты репутации: 0

Сообщение Terrogen » Чт дек 09, 2004 9:59 pm

Opera 7.60 Preview 4c
<a href='http://snapshot.opera.com/windows/o760p4_7364c.exe' target='_blank'>скачать 3.5 Mb</a>
<a href="http://terrogen.livejournal.com/" target="_blank">ЖЖ - Вестник научного похуизма</a>
Terrogen
Маршал
 
Сообщений: 5347
Зарегистрирован: Пт июл 09, 2004 8:17 pm
Откуда: Riga
Пункты репутации: 0

Сообщение dAnIK SeNT » Пт дек 10, 2004 7:43 am

Ну что за привычка - класть прямые ссылки на вин-версии?
Во-первых, прямые ссылки - это ваще неэтично, лучше не привыкать.
А во-вторых - не все ж виндой пользуюцца <!--emo&:)-->[img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]<!--endemo-->
яНЯЕД ОН СОПЪФЙЕ: Athlon 64 X2 5200+ @2,86GHz / nF 570 SLI (ASUS M2N SLI Deluxe) / 4 Gb RAM (4x1Gb Kingston) / 2,9Tb SATAII (0,50+0,64+0,75+1,00Tb WD) / ASUS 8800 GTS512 / 2x NEC-Optiarc AD-7173 / Thermaltake ToughPower 650W / 2x30W Microlab Solo-2 / 20" LCD Benq FP202W (wide) / openSUSE 11.1 / KDE 4.2.1
<!--coloro:Navy--><span style="color:Navy"><!--/coloro-->оН БЯЕЛ БНОПНЯЮЛ - Б email. б ICQ ОНЪБКЪЧЯЭ ПЮГ Б ОНКЦНДЮ.<!--colorc--></span><!--/colorc-->
dAnIK SeNT
Маршал
 
Сообщений: 5101
Зарегистрирован: Чт мар 28, 2002 7:48 pm
Откуда: яяяп
Пункты репутации: 0

Сообщение Terrogen » Пт дек 10, 2004 8:00 am

2dAnIK SeNT
<!--QuoteBegin--><div class='quotetop'>QUOTE</div><div class='quotemain'><!--QuoteEBegin-->А во-вторых - не все ж виндой пользуюцца<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->
А я думал, что все <!--emo&:lol:-->[img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]<!--endemo-->

Другой ссылки не нашёл, как, впрочем, и информации о том, что изменили.
<a href="http://terrogen.livejournal.com/" target="_blank">ЖЖ - Вестник научного похуизма</a>
Terrogen
Маршал
 
Сообщений: 5347
Зарегистрирован: Пт июл 09, 2004 8:17 pm
Откуда: Riga
Пункты репутации: 0


Вернуться в Новости софта

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron